SOSYAL SORUMLULUK POLİTİKASI
1953 yılındaki kuruluşumuzdan bu yana, Şenocak Fındık kurumsal sosyal sorumluluğun gerçek ruhunu somutlaştırmış ve kurumsal vatandaşlığın en yüksek standartlarını benimsemiştir. 

Kültürümüz ve değerlerimiz, hizmet, dürüstlük ve eylemlerimiz, sonuçlarımız ve itibarımız için kişisel sorumluluk almak bizim için en büyük hedeftir.

Fındık ve fındık ürünleri üreten fabrika olarak, insanları istihdam olanaklarıyla birleştirip yaşadığımız ve çalışmakta olduğumuz topluluklarda fark yaratıyoruz. 

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ve ortaklarının ülke ve bölge çapındaki kapsamı göz önüne alındığında, ticari uygulamalarımızın ve kamu hesap verebilirliğimizin küresel erişimini tanıyoruz.

Kurumsal sosyal sorumluluk taahhütlerini yerine getirmek için bireysel ve toplu olarak sorumluyuz. Kuruluşumuz genelinde katılımı teşvik ediyoruz ve küresel iş gücü adına sürekli olarak bunu savunuyoruz, iş yerimizi iyileştirmek, hizmet verdiğimiz topluluklara katkıda bulunmak ve eylemlerimizin toplumsal, etik ve çevresel olarak sorumlu olduğundan emin olmak için dış paydaşlarla birlikte çalışıyoruz.
 

Şenocak Fındık, Çocuk İşçiliğini Ortadan Kaldırmaya Yönelik Çabaları Desteklemeye Devam Ediyor.
Şenocak Fındık, çocuk haklarını güvence altına alan iş ilkeleri benimseyerek, çocuk işçiliğini ortadan kaldırmaya yönelik çabaları desteklemeye devam ediyor.


Cem ŞENOCAK
Şenocak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı

Şenocak Gıda eğitime destek
Ülkemizde Covid-19 sebebi ile çocuklarımız online eğitim ya da hybrit eğitime geçmek zorunda kalmıştır.
Yarınlarımıza katkıda bulunmak için, teknolojik ekipmana sahip olmayan çocuklarımıza, tablet bilgisayar hediye ederek destek oluyoruz.Cem Şenocak
Şenocak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı
Hasibe Şenocak anısına yapılan anaokulu açıldı


Kurucumuz merhum İsmet Şenocak’ın vefat etmeden hemen önce talep etmesi üzerine Yönetim Kurulu Başkanımız Cem Mehmet Şenocak tarafından babaannesi Hasibe Şenocak anısına yapılan anaokulu açıldı.


Açılış programında konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Cem Şenocak eğitime hizmet ettikleri için mutlu olduklarını vurgulayarak şunları söyledi: “Rahmetli babam İsmet Şenocak ile işyerimizin önünde otururken, bir grup çocuğumuzun, önlerinde öğretmenleri ile Sağlık Ocağına doğru yürüdüğünü gördük. Çocuklarımız sağlık ocağında bir oda içerisinde ilkel şartlarda öğrenim görmeye çalışıyorlardı. Babam bu tabloyu görünce bu konuyla ilgilenmemiz gerektiğini buradaki çocuklara yeni bir okul yaptırmanın bizim sorumluluğumuz olduğunu söyledi. Böylece babamın isteği üzerine kısa zamanda çocuklarımızın rahat eğitim görebilecekleri bir ortam hazırladık. Ancak ne yazık ki babamın ömrü okulun açılışını göremeye yetmedi. Okula adını verdiğimiz babaannem Hasibe Şenocak güleç yüzlü, eli açık herkesin karnını doyuran bir insandı. İnanıyorum ki çocuklarımız burada iyi eğitimler almış vatana millete faydalı bireyler olarak yetiştirilecektir. Hepimize hayırlı olsun.”
 
Yükleniyor...